Ticker

6/recent/ticker-posts

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ:ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ, 29/30 Ιουλίου 2011

Εν Όψει :Συγχαρητήρια  στα παιδιά και τους γονείς τους,τους προπονητές και όλους τους αθλητικούς παράγοντες.
Στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας, διεξήχθη στις 29 και 30 Ιουλίου 2011, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στην κατηγορία Ανδρών-Γυναικών.
Οι αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, οι οποίοι κατέλαβαν θέσεις στην 8αδα των αγωνισμάτων τους, ήταν οι παρακάτω :
To χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιώργος Διαλεκτός της ΑΓΕ Βοιωτίας, στα 3.000μ στιπλ με επίδοση 9.17.26

• Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και η Ομάδα Σκυταλοδρομίας 4χ400 των Γυναικών του Ερμή Σχηματαρίου με επίδοση 3.49.68 . Την Ομάδα αποτελούσαν οι αθλήτριες : Τσαγανού, Νακοπούλου, Γκαράνη και Σύρου. Στο ίδιο αγώνισμα η Ομάδα της Νεάπολης Χαλκίδος κατετάγη 7η με 4.03.26 .

• Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας στον Ακοντισμό με βολή 79,30 μ.

• Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Σταύρος Γεωργίου του Ευβοικού στο Τριπλούν με άλμα 16,19 μ.

• Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Κατερίνα Σύρου του Ερμή Σχηματαρίου στα 400μ με 55.25 . Στο ίδιο αγώνισμα η Ευαγγελία Γκαράνη του Ερμή ήταν 6η με 56.94 .

• Στα 400μ εμπόδια η Θεοδοσία Νακοπούλου του Ερμή ήταν 5η με 61.11 .

• Τέλος στα 100μ εμπόδια η Δήμητρα Φρατζή της Νεάπολης Χαλκίδος ήταν 6η με 15.19 .

Απο βαθμολογικής πλευράς την καλύτερη εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου, ο οποίος κατέλαβε την 7η θέση στην συνολική βαθμολογία των Γυναικών με 54 βαθμούς.