Ticker

6/recent/ticker-posts

Δύο σημαντικές χάλκινες επιτυχίες για το Στίβο Αλιάρτου !

Σε Διημερίδα Στίβου Παμπαίδων Α' και Παγκορασίδων Α' που πραγματοποιήθηκε στην Χαλκίδα στις 30-6-2018 και 01-7-2018 δυο αθλητές του Πίνδαρου κατέκτησαν χάλκινο μετάλλιο.
Συγκεκριμένα ο Σολωμός Νίκος στο επίπονο και απαιτητικό έξαθλο κατέκτησε την τρίτη θέση.
 Στο ύψος Παγκορασιδων Α , η μικρούλα Σβεντζούρη Ξανθή κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με επίδοση 1,58.
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με συνεχόμενη εναλλαγή συναισθημάτων σε κάθε εκατοστό που ανέβαινε ο πήχης.
 Η νεαρή ταλαντούχα αθλήτρια του Θοδωρή Ξυδώνα είναι μόλις 14 ετών θα αγωνίζεται και του χρόνου στην ίδια Κατηγορία και το μέλλον της ανήκει.
 Έτσι Μέτα το χρυσό μετάλλιο του ιπτάμενου Γιάννη Χαλιμούρδα που κατέκτησε την πρώτη θέση στους πανελλήνιους αγώνες εφήβων στο άλμα εις ύψος ήρθαν δυο ακόμη μετάλλια για τους αθλητές του Θοδωρή Ξυδώνα πού γυμνάζονται καθημερινά στο Δημοτικό στάδιο Αλιάρτου.