Ticker

6/recent/ticker-posts

Νέα νίκη για τον ΓΣ Αλιάρτου :Αλίαρτος -Ερέτρια 73-46

Συνέχισε με νίκη η ομάδα της Αλιάρτου η οποία επιβλήθηκε της Ερέτρια με σκορ 73-46 και παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Από την άλλη, η Ερέτρια συνεχίζει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με ένα προβάδισμα 10 πόντων (35-25) όμως, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στη γ’ περίοδο, οι παίκτες του Σκαλτσά με επιμέρους σκορ 17-5, προηγήθηκαν με 52-30 και καθάρισαν το παιχνίδι, με το τελευταίο δεκάλεπτο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης η πολυφωνία της Αλιάρτου, από την οποία σκόραραν και οι 12 παίκτες που αγωνίστηκαν.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 18-14, 17-5, 21-16.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς): Κατσιμίχας 2, Καρανάσος 7 (1), Κακοσαίος 11 (3), Αρράμπος 8, Τσέκος 2, Τσιλιγιάννης 6 (1), Σταγκίδης 12 (4), Λάζαρης 4, Κατρισιώτης 3, Βλαχογιάννης 9 (1), Γίτσας 7 (1), Καρανάσος 2.

ΕΡΕΤΡΙΑ (Ρήγας-Κικίδης): Γαλάνης 5, Σταμούλης 2, Αποστόλου 3 (1), Κοντογιάννης 6 (1), Κανάκης 7, Βαλκάνος 6 (2), Ρήγας, Ωραιόπουλος 8, Τουλουμτζής 9 (1).