Ticker

6/recent/ticker-posts

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ):ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 53-62

Νίκη-πρόκριση στα playoffs για άνοδο στην Α’ κατηγορία πήρε ο ΓΑΣ Βασιλικού που επικράτησε στην Αλίαρτο της τοπικής ομάδας με 53-62, σε ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες!

Η Αλίαρτος ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και με επιμέρους σκορ 22-10 στην α’περίοδο προηγήθηκε με 35-27 βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Γεωργίου.

Οι φιλοξενούμενοι με πολύ καλή άμυνα στη γ’ περίοδο γύρισαν τον αγώνα και πέρασαν μπροστά με 45-49 για να ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στο τέλος και να πάρουν τη σημαντικότερη νίκη της χρονιάς με 53-62, έχοντας για οδηγό στην επίθεση τον Κικίδη που πέτυχε καθοριστικά καλάθια ιδίως στα κρίσιμα σημεία του αγώνα.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 35-27, 45-49, 53-62.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς:) Κατσιμίχας, Καρανάσος Ε. 3 (1), Τσέκος 11 (1), Τσιλιγιάννης 8, Σταγκίδης 14 (4), Λάζαρης 9, Γίτσας, Βλαχογιάννης 5 (1), Καρανάσος 3.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου): Καρυστινός 6, Καψούλης 10, Κόκορης 8 (1), Μπέλλος 9 (1), Κικίδης 21 (5), Κατσαρός, Ψαριανός 4, Αναστασίου 4.